Asit Pompaları

Asit Pompası

Özellikle kimya sanayide kullanılan “asit pompalarısantrifüj özelliği ile elektrikli motoru sayesinde yüksek kapasiteye kadar tehlikeleri sıvıların transferlerine kullanılabilmektedirler.  Geneli termoplastik malzemeden üretilmiş santrifüj pompalar sıvıların hızlı bir şekilde aktarılması gerek proseslerde kullanılan,kapasitelerine göre değişen elektrik motorlu pompa çeşitleridir.

Manyetik pompalar ise asit uygulamalarındaki en önemli seçeneklerden bir tanesidir.İçinde kurulmuş mıknatısla çevrelenmiş fanı sayesinde manyetik kuvveti ile tehlikeli akışkanlar transfer edilebilmektedir. Akışkanın hassas olduğu durumlarda asit pompaları tercih edilmektedir. Akışkan cinsi ve kimyasal dayanım unsurları göz önünde bulundurularak en uygun asit pompası seçilmektedir.

Asit Pompası Özellikleri

Gövde ve fan malzemesi PP / PVDF

 sıvıya temas eden yüzeyler EPDM

Maksimum kapasitesi: 45 m³/h

Maksimum basma yüksekliği: 33 mSS

Maks. Akışkan vizkozitesi: 200 cSt 

Asit Pompaları Uygulama Prosesleri

Asit pompaları kimya endüstrisi ve tehlikeli akışkanların kullanıldığı ve sıvı transferi yapılması gerekli proseslerde kullanılmaktadır. Kullanım alanlarını sıralarsak asitler ve bazlar,Kimyasal taşıyan tankerler, İlaç hammaddeleri , solvenlerde, deniz suyu veya tuzlu su basımında, ultra saf suların transferinde, enjeksiyon kalıplarının temizlenmesi işleminde,viskoziteye göre her türlü akışkanın transferi gerçekleştirilebilir. Asit pompaları öncelikli olarak agrasif ve aşınmaya neden olacak sıvı transferlerinde kullanılmalıdır.

Hızlı ve Güvenilir Araç Tedariği

Kurumsal sevkiyatlarınız için ioförlerimiz gerekli olan bütün belgelere sahiptir. Taşımacılıkla ilgili bütün resmi belgeler, özenle hazırlanmıştır.